Насловна Видеа Социјален експеримент: Најтешката работна позиција во светот (ВИДЕО)

Социјален експеримент: Најтешката работна позиција во светот (ВИДЕО)

од Ivica Kitanovski

Социјален експеримент кој ќе ве замисли “Најтешката работа во светот”

Креиравме лажен оглас за работа и го огласивме на интернет и во весници. Одржавме вистински интервјуа за работната позиција. Резултатот и целта на интервјуто ќе ве шокира. Погледнете го видеото во продолжение.

Социјален експеримент кој ќе ве замисли "Најтешката работа во светот"

Социјален експеримент кој ќе ве подзамисли.

Публикувахте от Рубикон в Четвъртък, 22 август 2019 г.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Рубикон.мк. Секој упад и злоупотреба на интернет-страницата на Рубикон е казнив со закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ