Насловна Видеа Никогаш не судете пребрзо (видео)

Никогаш не судете пребрзо (видео)

од Ivica Kitanovski

Сите ние имаме навика пребрзо да ги осудуваме луѓето и без размислување за нив да формираме слика во нашата глава, не согледувајќи ги работите темелно. Но реалноста е дека ние никогаш не знаеме што се крие во некој и која е неговата животна приказна. Понекогаш зад најголемата насмевка може да се крие најголемата тага. Најчесто нашата слика за другите е далеку од вистината. Затоа, треба да научиме да не судиме пребргу. Погледнете го видеото во продолжение

Не судете никому предвреме!

Не судете никому предвреме! Вистината не е секогаш онаква како на прв поглед што изгледа.

Публикувахте от Рубикон в Понеделник, 3 февруари 2020 г.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Рубикон.мк. Секој упад и злоупотреба на интернет-страницата на Рубикон е казнив со закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ