Насловна Видеа Древните звуци на мајката земја (ВИДЕО)

Древните звуци на мајката земја (ВИДЕО)

од Ivica Kitanovski

Мелодија кој враќа во минатото и ве поврзува со исконското и духовното. Изведба на која не сте имуни, и изведба која на некој чуден начин длабоко ќе ве допре. Убедливо најдобар настап на грузискиот “Јас имам талент”.

Звуците на мајката земја. Човеков не е од нашата планета!

"Древните звуци на мајката земја" Мелодија кој враќа во минатото и ве поврзува со исконското и духовното. Изведба на која не сте имуни, и изведба која на некој чуден начин длабоко ќе ве допре. Убедливо најдобар настап на грузискиот "Јас имам талент".

Публикувахте от Рубикон в Понеделник, 2 декември 2019 г.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Рубикон.мк. Секој упад и злоупотреба на интернет-страницата на Рубикон е казнив со закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ