Насловна Занимливости Детето и мајката (поучна приказна)

Детето и мајката (поучна приказна)

од Ivica Kitanovski

Детето во рака држи две јаболка. Мајка му го прашува дали ќе и даде едно јаболко. Детето ја гледа мајка си и набрзина го загризува едното, а веднаш потоа и другото јаболко. Мајката се нашла крајно изненадена, па дури и разочарана. Тогаш детето во раката и подало едно од јаболката, велејќи:

“Земи го ова мамо, поблаго е“ ❤

Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Рубикон.мк. Секој упад и злоупотреба на интернет-страницата на Рубикон е казнив со закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ