Насловна Занимливости 10те најтажни приказни во светот во само една реченица

10те најтажни приказни во светот во само една реченица

од Ivica Kitanovski

Ако животот ви се чини многу суров, ако сте разочарани од многу работи и многу личности, не обидувајте се да разберете и не прашувајте зошто е тоа така. Можеме да го прифатиме конечното разочарување, но никогаш не смееме да ја загубиме бесконечната надеж. Во продолжение, 10 кратки приказни кои ќе ви ја заледат крвта и ќе ве замислат.

1. Најмалите ковџези се најтешки.

2. Добар ден, денес ни е педесета годишница. Маса за еден ќе ве молам.

3. Мајка ми ме научи како да се бричам.

4. Странци. Пријатели. Најдобри пријатели. Љубовници. Странци.

5. Денес на мајка ми морав повторно да и објаснувам кој сум.

6. “Штотуку венчани” – пишуваше на смачканата табличка поред патот.

7. Збогум “Контрола на летање”… Фала ви што дадовте се од себе и максимум се потрудивте.

8. Скокнав. Па се предомислив.

9. Сири, избриши ја “Мама” од листата на контакти.

10. Дали примате назад купена роба? Би сакал да го вратам вереничкиов прстен.

Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Рубикон.мк. Секој упад и злоупотреба на интернет-страницата на Рубикон е казнив со закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ